Galeria - fotorelacje ze spotkań z czytelnikami

BIBLIOTEKA W BARCINIE 26.02.2014

ze strony Biblioteki w Barcinie:

" PISARSKO O UCZUCIACH 
W dniu 26 lutego 2014 roku pisarka i dziennikarka Monika Sawicka gościła w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin dwukrotnie. Pierwszy raz przedpołudniem, kiedy poprowadziła warsztaty literackie dla młodzieży, drugi raz popołudniem, kiedy odbyło się jej spotkanie autorskie. Do czytelni biblioteki zawitało kilkadziesiąt osób ciekawych tego, co ma do powiedzenia autorka wielu publikacji, między innymi „Serwantka”, „Kolejność uczuć”, „Mimo wszystko”, „Gra wstępna” czy „Przed oczami”.
Podczas spotkania pisarka opowiadała o ludziach i wydarzeniach, które miały wpływ na jej działalność literacką. Wspomniała o historii założenia fundacji „VADE-MECUM – Chodź ze mną”, promującej i wspierającej młode talenty pisarskie, której jest prezesem, a która upamiętniać ma zmarłą tragicznie dziewczynę, córkę jej przyjaciółki.
Książki pani Sawickiej tyczą się uczuć, szczególnie zaś najważniejszego spośród nich – miłości, szczególnie takiej powstałej między kobietą a mężczyzną – takiej tematyce pisarka poświęciła dużą część spotkania z czytelnikami. Opowiadała o fizjologicznych aspektach postawania uczuć, oraz o odmiennym sposobie pojmowania ich i wyrażania przez obie płcie. Zauważyła, że różnice te są najczęstszym powodem konfliktów w związkach, ponieważ zarówno kobietom, jak i mężczyznom czasem trudno zrozumieć partnera czy partnerkę. Sporo miejsca poświęciła również innym rodzajom uczuć – miłości rodzicielskiej, przyjaźni, nienawiści itd. Wypowiedź wzbogacała nawiązaniami do swoich książek, czytając ich fragmenty, tłumacząc jednocześnie, jak radzić sobie z trudnymi emocjami.
Pani Monika Sawicka dzięki miłemu i bezpośredniemu sposobowi bycia wprowadziła w bibliotece przyjemny, kameralny nastrój niczym na spotkaniu z przyjacielem. Chętnie odpowiadała na pytania, zapraszała do wspólnej rozmowy, często żartowała. Uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem jej osobowości. Wielu spośród nich zakupiło jej książki dostępne na spotkaniu i prosiło o autografy"
foto- biblioteka w Barcinie

 

"