Galeria - fotorelacje ze spotkań z czytelnikami

BIBLIOTEKA W DALIKOWIE 24.02.17

http://bibliotekadalikow.pl/index.php?id=_sawicka2017
Dnia 24 lutego 2017 r. pisarka Monika Sawicka była gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie. W godzinach porannych i południowych prowadziła warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół w Dalikowie i Zespołu Szkół w Domaniewie. Wieczorem nawiązała serdeczny kontakt z osobami dorosłymi na spotkaniu autorskim w sali OSP w Kucinach.
Warsztaty literacko-plastyczne pn. "Moja Książka Marzeń" pod egidą pani Moniki Sawickiej stały się udziałem dzieci z klas piątych dwóch gminnych placówek szkolnych. Podczas zajęć uczestnicy tworzyli własną Książkę Marzeń, bo wizualizacja marzeń zawsze sprawia, że stają się one bliższe i bardziej realne, wręcz na wyciagnięcie ręki. Warsztaty uczyły pracy zespołowej, ćwiczyły wyobraźnię, edukowały poprzez poznawanie historii sławnych ludzi, którzy osiągnęli swoje cele, inspirowały do nowych wyzwań, rozwinęły zdolności manualne oraz kreatywność uczniów.
Wieczorem pani Monika Sawicka była honorowym gościem Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzny zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dalikowie we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kucinach pod patronatem Wójta Gminy Dalików - pana Pawła Szymczaka. 
Monika Sawicka jest łodzianką, z wykształcenia dziennikarką, ale przede wszystkim jest autorką bestsellerowych książek z działu tzw. "literatury kobiecej". Jak sama mówi, wiele miejsca w swoich książkach poświęca mężczyznom, zaś zamiast wątków o złamanych sercach, kładzie nacisk na społeczne problemy. Jest autorką dziesięciu powieści, dwóch zbiorów opowiadań oraz książki dla dzieci. Jej debiutancka powieść "Kruchość porcelany", powstała trochę z przypadku i trochę z potrzeby wyrzucenia z siebie emocji, które sprowokowało życie. Ważną funkcję w jej życiu spełnia Fundacja "Vade-Mecum - chodź ze mną" im. Sandry Brędowskiej, którą założyła, by pomagać młodym utalentowanym literacko ludziom. 
Spotkanie z pisarką nie było typową pogadanką o literaturze, lecz prawdziwą opowieścią o życiu i miłości. Po inspirującym wieczorze autorskim słuchacze mieli możliwość zakupienia książek pani Sawickiej z jej autografem.