Galeria - fotorelacje ze spotkań z czytelnikami

BIBLIOTEKA W GÓRACH/MICHAŁOWIE 14.11.2016

ZE STRONY BIBLIOTEKI:

„Jeżeli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać” słowa Walta Disneya były mottem poniedziałkowych spotkań z Moniką Sawicką- pisarką, autorką kilkunastu powieści, w tym także opowiadania dla najmłodszych Tego dnia w Zespole Placówek Oświatowych w Górach odbyły się dwa spotkania, pierwsze dla uczniów klas II-III, drugie spotkanie dla uczniów klas IV - VI .

Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę zatytułowaną „Książka moich marzeń”. Do dyspozycji mieli materiały plastyczne oraz czasopisma o tematyce kulinarnej, rolniczej, sportowej, przyrodniczej itp. Każdą pracę Pani Monika obejrzała i omówiła z uczniami.

Monika Sawicka w młodszej grupieczytała fragmenty swojej książki pt. „O Kajtku szczęściarzu” oraz ogłosiła konkurs na najpiękniejszy rysunek Kajtka szczęściarza.
Nagrodami w konkursie będą książki samej autorki.

Prace uczniów można obejrzeć w filii bibliotecznej w Górach.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych pisarka wzięła udział w spotkaniu autorskim dla uczestników DKK, które odbyło się w filii bibliotecznej w Górach. Monika Sawicka pokrótce opowiedziała zgromadzonym uczestnikom spotkania, o czym pisze. Jej książki jak stwierdziła sama autorka , dotykają głównie problemów społecznych i rodzinnych zwykłych rodzin z przełomu XX i XXI wieku. W jej twórczości można spotkać się z przemocą, uzależnieniem od alkoholu, utratą dziecka i innymi traumatycznymi przeżyciami. Autorka opowiedziała o swoich książkach, m.in. Kruchości porcelany, Serwantce, Mimo wszystko, Dobrze że jesteś,7 kolorach tęczy, Demi-sec czy Szeptem. Pani Monika chętnie wdaje się w dyskusję ze słuchaczami i udziela odpowiedzi na najbardziej intymne pytania, chwile spędzone z pisarką wywołują wiele emocji, prowokują do refleksji, wzruszają i zbudzają do optymizmu. Po spotkaniu można było zakupić książkę z dedykacją i autografem.