Galeria - fotorelacje ze spotkań z czytelnikami

BIBLIOTEKA W GOSTYNINIE 31.05.2017

ZE STRONY BIBLIOTEKI:

W środę 31 czerwca 2017 r. gościem naszej biblioteki była pisarka i dziennikarka - Monika Sawicka. Autorka powieści: "Kruchość porcelany", "Serwantka", "Mimo wszystko", "Demi -sec", "7 kolorów tęczy", "Kolejność uczuć" oraz "Szeptem". Założycielka - wraz z Anną Brędowską - Fundacji "VADE - MECUM - chodź ze mną" im. Sandry Brędowskiej pod patronatem Wydawnictwa Magia Słów.

Uczestnikami pierwszego spotkania była grupa dzieci z Przedszkola nr 2 w Gostyninie,
o godz. 10.30 odbyło się drugie spotkanie, którego uczesnikami byli uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej
nr 1 oraz klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie. Podczas spotkania dzieci poznały losy bohatera książki autorki "O Kajtku Szczęściarzu". Autorka przeczytała kilka fragmentów a dzieci z zaciekawieniem słuchały i odpowiadały na pytania. Poznały też książkę o dalszych losach pieska pt. „Zakochany Kajtek”.
Po południu pisarka spotkała się z uczniami Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Gostyninie.
Tematem przewodnim spotkania autorskiego była „Miłość i jej odsłony”. Jednak nie była to klasyczna pogadanka o książkach, twórczości i życiu pisarki, ale była to swego rodzaju terapia, która dostarczyła uczestnikom dużą dawkę refleksji, wzruszeń oraz śmiechu. Pisarka opowiedziała podczas spotkania o tym jakie odcienie i barwy
ma uczucie miłości.
Nie ukrywa, iż swoje doświadczenia życiowe zawarła w wielu swoich książkach.