Galeria - fotorelacje ze spotkań z czytelnikami

BIBLIOTEKA W STARYCH KOBIAŁKACH- SPOTKANIE Z MINIRECITALEM 7.03.2014

"7 marca 2014 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie ze znaną autorką powieści dla kobiet, Moniką Sawicką połączone z mini recitalem. Hasłem przewodnim spotkania były słowa: ,,Miłość niejedno ma imię…”
   Monika Sawicka ma na swoim koncie takie bestsellerowe powieści jak: "Kruchość porcelany", "Serwantka", "Mimo wszystko", " Demi-sec", "Kolejność uczuć", "Siedem kolorów tęczy", "Gra wstępna", "Szeptem". Jej prozę rekomenduje sam Janusz Leon Wiśniewski, a powieść "Serwantka" czytana była w odcinkach na antenie 12 rozgłośni radiowych w Polsce przez aktorkę Edytę Jungowską. Do tej pory ukazało się dziesięć powieści tej autorki, z których "Siedem kolorów tęczy" i "Szeptem" (nie licząc bestsellerowej "Kruchości porcelany") cieszą się największą sympatią czytelników.   
         Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:30. Dekoracje z żółtych tulipanów i napis  ,,8 marca” mówiły same za siebie i wprowadzały wszystkich w wiosenny nastrój kobiecego święta. Dlatego też wszystkim zgromadzonym zostały zaprezentowane wiersze o miłości i kobietach napisane przez młodzież z Gminnej Grupy Literackiej (tego wieczoru w wykonaniu oczywiście tylko męskim). Nasze próby literackie spotkały się z uznaniem Moniki Sawickiej, która zachęcała do kontaktów z jej fundacją "VADE-Mecum - chodź ze mną" im. Sandry Brędowskiej promującą młode talenty. W dalszej części spotkania pisarka z właściwą sobie lekkością słowa i humorem opowiadała o swoim życiu i przygodzie z pisaniem. Z pewnością najdłużej jednak  zapamiętamy wiele ciekawostek zarówno o kobietach jak i mężczyznach. Na pewno wykorzystamy w praktyce "instrukcję obsługi" płci żeńskiej i męskiej. Pani Monika porównała nasze, kobiece mózgi z męskimi. Okazało się, że mamy zdolność do przeżywania 44% emocji, a mężczyźni tylko 17%. Z tego wynika, że oni nigdy nie wiedzą dlaczego kobiety się ,,fochają”, co nie zmienia faktu, iż światy męski i kobiecy wzajemnie się dopełniają. 
         Na koniec spotkania czas umiliła nam p. Karolina, córka p. Moniki Sawickiej. Zgasiliśmy światło, zapaliliśmy świece i od razu zrobił się miły nastrój. P. Karolina zaśpiewała nam bardzo pięknie kilka piosenek. No i, niestety, nadszedł koniec spotkania. Obecna na sali mniejszość płci męskiej wręczyła obu paniom bukiety tulipanów, a pozostałym przedstawicielkom płci pięknej piernikowe kwiatki. Spotkanie było jak najbardziej udane, a panie Sawickie to sympatyczne, energiczne i utalentowane osoby z pasją i pomysłami na ciekawe życie. Zaś przytoczone niżej słowa wpisane w filozofię życiową artystki warto rozważyć i wykorzystać, aby na co dzień pomagać naszym małym i większym szczęściom:
„Akceptujcie i kochajcie swoje rodziny takie, jakie są. Ale najpierw musicie zaakceptować i pokochać siebie. Wtedy wszystko wokół się zmieni, bo będziecie pełni miłości. Zacznijcie wierzyć w siebie. Tylko wy możecie stworzyć własną wolność. Miejcie odwagę, by głosić swoją prawdę. Niebo  i ziemia nie istnieją na górze i na dole, tylko są stanami świadomości. Niebo na ziemi każdemu może się ziścić”./Mary Earle/"
http://www.biblioteka.stoczeklukowski.pl/index.php?id=3&n_id=664