Galeria - fotorelacje ze spotkań z czytelnikami

BIBLIOTEKA W ŚWIDWINIE ( BRZEŻNO, POŁCZYN ZDRÓJ ) 11.04.2017

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką- dziennikarką pochodzącą z Łodzi, autorką książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży.
Spotkanie odbyło się w sali kinowej Centrum Kultury i przybyły na nie wszystkie sześciolatki z połczyńskich przedszkoli. Podczas spotkania autorka opowiedziała najmłodszym o swojej książce pt. „O Kajtku Szczęściarzu”, której bohaterem był mały piesek znaleziony przez strażaka.
Pisarka przybliżyła dzieciom swój warsztat pracy, opowiedziała o sztuce pisania książek, o tym jak ważna jest wyobraźnia w zawodzie pisarza. Przeczytała również kilka fragmentów książki a dzieci z zaciekawieniem słuchały jej i odpowiadały na pytania. Poznały też książkę o dalszych losach pieska pt. „Zakochany Kajtek” a jak zdradza pisarka będą jeszcze następne części . Okazało się, że piesek, o którym mowa w książce istnieje naprawdę i mieszka od 3 lat z pisarką i jej córką. Pytaniom do pisarki nie było końca…
Na zakończenie spotkania zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie .
Organizatorami spotkania były Świdwiński Ośrodek Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka w Świdwinie wraz z Biblioteką Publiczną im. J. Tuwima w Połczynie-Zdroju.