Galeria - fotorelacje ze spotkań z czytelnikami

SPOTKANIE W RUDZIENICACH 23.11.2016

23.11.2016 r. na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie gościła w gminie Iława Monika Sawicka, autorka takich popularnych powieści jak: „Kruchość porcelany”, „Mimo wszystko”, czy „Kolory tęczy” .
O godz. 9.00 spotkała się z dziećmi z Oddziału Przedszkolnego SSP w Ząbrowie. Opowiadała na czym polega praca pisarki, jak powstają książki, co jest ich inspiracją. Przeczytała fragmenty opowiadania „O Kajtku szczęściarzu” i poprowadziła lekcję, z której dzieci dowiedziały się, jak i dlaczego należy opiekować się zarówno zwierzętami jak i młodszym rodzeństwem.
W południe w SSP w Rudzienicach odbyły się warsztaty dla klas V-VI, na których uczniowie tworzyli Książkę Marzeń. Podczas zajęć dzieci uczyły się pracy zespołowej, ćwiczyły wyobraźnię, poznawały historie sławnych ludzi, inspirowały się do nowych wyzwań, rozwijały zdolności manualne i kreatywność. Książka Marzeń została w szkole. Jako dorosłe już osoby będą mogły do niej zajrzeć i przypomnieć sobie, o czym kiedyś marzyły.
O 17.00 w sali wiejskiej Domu Strażaka w Rudzienicach pisarka spotkała się z dorosłymi czytelnikami. Opowiadała dlaczego zaczęła pisać i jak korzystnie zmieniło się jej życie odkąd stała się autorką bestsellerów .
Spotkaniu towarzyszył występ wokalny Karoliny Sadowskiej i Darii Dąbkowskiej, którym na gitarze akompaniował Stanisław Kowalkowski. Zebrani wysłuchali również gry na skrzypcach w wykonaniu Oktawii Alickiej z GBP w Lasecznie.
Organizatorem spotkania był GOK w Lasecznie, Rada Sołecka Rudzienic, SSP w Rudzienicach i Biblioteka Publiczna w Rudzienicach.