Galeria - fotorelacje ze spotkań z czytelnikami

Warsztaty- Biblioteka w Ruszowie 18.10.2016

Po dzisiejszych warsztatach z pisarką i dziennikarką Moniką Sawicką w Domu Kultury w Ruszowie można stwierdzić, że czasopism i informacji nam nie zabraknie. Grupa 19 gimnazjalistów i Julii z podstawówki pod kierunkiem p. Moniki tworzyła swoje biuletyny o marzeniach. Nazwali je różnie: "Warto marzyć", "Sięgamy marzeń", "Moje małe marzenia", "Marzenia najwyższej jakości", "Kobieca droga do marzeń i...uwaga, uwaga... "Cztery koła według faceta".  
Autorka książek młodzieżowych, oprócz warsztatów dziennikarskich, 
ukierunkowała gimnazjalistów na spełnianie tego, co chcieliby osiągnąć w życiu. Opowiadała o swojej córce, która chciała być piosenkarką. Na pytanie, co zrobiłaś (oprócz myślenia) w tym kierunku, nie uzyskała odpowiedzi. Przesłaniem pisarki, było: dąż swoimi działaniami do realizacji fantazji, bowiem gdy tylko będziesz bujać w obłokach, szanse odejdą w siną dal.
W Bibliotece Publicznej w Ruszowie znajdują się prace dzisiaj stworzone. Na razie są w pojedynczych egzemplarzach, ale kto wie, gdy autorzy będą już sławni... 
Wydarzenie to, to jeden z elementów składowych projektu Biblioteka zawsze po drodze - promocja literatury i czytelnictwa dofinansowanego w ramach Programu Promocja Literatury i Czytelnictwa – priorytet 4 Partnerstwo Publiczno- Społeczne przy partnerstwie Towarzystwa Przyjaciół Czerwonej Wody.